POZOR ZMENA: Na SOITRONx sa vidíme 10. Novembra 2016

CHCEM SA ZÚČASTNIŤ SOITRONx 10.novembra

Čo je SOITRONx?

SOITRONx je výnimočný interný projekt, ktorý je v Soitorne úplnou novinkou. Jedná sa o poldňovú konferenciu, na ktorej vystúpia so svojimi príbehmi odvážni Soitroňáci. Sme presvedčení, že aj v Soitrone máme ľudí, ktorí majú čo povedať ostatným a ktorí svojou troškou robia svoj mikrosvet zaujímavejším, krajším, lepším a inšpiratívnejším.

Chceme dať priestor našim kolegom, ktorí sú výnimoční svojim zmýšľaním, skutkami, talentom či potenciálom. Snažíme sa sprostredkovať neobvyklé stretnutie s heslom „O nás inak“. Rozprúdiť tak živé diskusie na rôzne témy a získať nečakanú inšpiráciu, iné pohľady, nadviazať kontakty a podnietiť kreatívny prístup pri hľadaní nových riešení starých problémov.

SOITRONx má priniesť nielen inšpiráciu, ale aj akési vytrhnutie z každodenného pracovného kolobehu a nabiť energiou do ďalších dní.

Chcete vedieť, prečo to celé robíme? Pretože sme sa v Soitrone rozrástli (už je nás vyše 450) a väčšina z nás tak v práci komunikuje len s pár kolegami v okolí a to zväčša len po pracovnej stránke. Medzi nami je však mnoho kolegov, obyčajne neobyčajných a zaujímavých ľudí, ktorí majú čo povedať svetu. Týmto jedinečným projektom chceme oživiť naše pracovné dni, chceme sa lepšie spoznať a utužiť si pracovné ale i osobné vzťahy.

Organizačný tím SOITRONx
banner_cisty_lava

Naši spíkri

Na SOITRONx sa vám predstaví 11 spíkrov. Krátke info o nich vám postupne odhalíme práve v tejto sekcii.

Marek Vrábel

So start-upmi sa v posledných rokoch vrece roztrhlo, k ušiam publika sa však často dostanú len tie šťastné príbehy, o „zakopnutiach“ sa hovorí len málo. Marek o tom svojom porozpráva a na jeho príklade ukáže, čo je v komunikácii a spolupráci ľudí, ktorých by mal spájať jednotný cieľ, naozaj dôležité. V jeho príbehu nájdeme možno mnohí paralelu aj s naším pracovným životom.

Zobraziť viac

Peter Mikušek

Peťo pracuje v tíme GOC. V jeho živote zohráva veľkú úlohu hudba, ku ktorej ma blízko už od malička a to nielen preto, že je synom speváka Allana Mikuška. Práve celoživotná láska k hudbe, respektíve bubnovaniu, ho preniesla aj cez neľahké životné obdobie, v ktorom musel bojovať s ťažkou chorobou. Aj v jeho prípade platí, že hudba lieči.

Zobraziť viac

Nika Kováčová

Nika je spoluorganizátorka veľmi úspešných športových pretekov Liptov Ride, ktorých cieľom bolo a veríme, že i naďalej bude, spropagovať región Liptova. Do organizácie tejto akcie sa pustila s kamarátmi bez toho, aby čo i len tušili, čo to bude obnášať. Táto skúsenosť všetkých veľa naučila a Nikine rozprávanie bude plné pozitív, ktoré sú dôkazom toho, že na našom malom Slovensku je ešte veľa ľudí, ktorí sa radi nadchnú, pomôžu a spravia niečo dobré pre svoju komunitu.

Zobraziť viac

Michal Mészároš

Michal vám porozpráva niečo o evolučných algoritmoch, ktoré využil vo svojej diplomovej práci a hlavne o tom, že človek sa vie naučiť takmer všetko. Zadaním jeho diplomovej práce bolo vypočítať dráhu družice okolo Jupitera a jeho mesiacov. Michalove vystúpenie bude dôkazom toho, že za tvrdou prácou môže byť aj odmena, ale dopracovať sa k nej niekedy naozaj trvá.

Zobraziť viac

Juliana Doležilková

Popri práci na účtovnom oddelení sa Juli dlhodobo venovala trénovaniu vrcholového športovca. To, ako rozpoznať talent, čo obnáša jeho rozvoj a kam až môže viesť túžba vyhrávať, sa dozviete práve počas jej prezentácie. Nakoniec budete určite prekvapení ako jej vrcholový športovec vyzerá 🙂

Zobraziť viac

Martin Bzučo Chmelík

Ako mnohí určite viete, Bzučo sa dlhé roky venoval lyžovaniu a dodnes je poloprofesionálnym lyžiarom. Martin našiel krásne paralely medzi biznisom a profesionálnym športom. Všetko so všetkým súvisí a na to, aby ste dosiahli úspech v biznise, musíte pracovať rovnako tvrdo ako v prípade poloprofesionálneho či profesionálneho športu.

Zobraziť viac

Martin Behro

Skoro každý z nás má vo svojom voľnom čase nejaké hobby. Niekto tradičné, iný menej tradičné. Maťo patrí do druhej skupiny, pretože ruku na srdce, koľkí z vás sa vo svojom voľnom čase venujú dobrovoľnému hasičstvu? To, čo pre Maťa znamená byť súčasťou tímu, ktorý vyhráva hasičské súťaže nielen doma, ale aj v zahraničí, a ako musí každý člen tímu bojovať za jeden celok, sa dozviete počas jeho prezentácie na SOITRONx. Maťo je totižto asi jediný Soitron zamestnanec, ktorý si môže povedať známu vetu z rozprávky Dráčik: „Aj tak budem požiarnikom.“

Zobraziť viac

Janka Skalská

Janka je našou kolegynkou, ktorá je momentálne na materskej dovolenke. Nebolo by na tom nič zvláštne, keby jej druhorodená dcérka Kristínka netrpela vývojovou chorobou, na ktorú lekári dodnes nenašli diagnózu a ani liečbu. Janka sa s nami podelí o veľmi osobný príbeh, o ktorom doposiaľ nechcela a nevedela rozprávať. Jej skúsenosti a poznanie v nás, kolegoch, nemajú vyvolať ľútosť, ale určité pochopenie toho, ako svet vnímajú ľudia so zdravotným postihnutím a ako človek v takýchto situáciách mení svoje životné postoje a zisťuje, na čom naozaj záleží.

Zobraziť viac
  • <
  • >

Základné informácie

SOITRONx sa uskutoční už 10. novembra!
Stretneme sa o 13:00 vo Vodárenskom múzeu, kde na vás okrem speakrov budú čakať rôzne prekvapenia, prestávkové aktivity a potešíme aj vaše chuťové poháriky.

Prihlasovanie je spustené 🙂
Keďže je nás Soitroňákov naozaj veľa, počet vstupeniek bude obmedzený kapacitou priestoru. Preto neváhajte a prihláste sa už teraz!

Pre najnovšie informácie sledujte naše SOITRONx novinky.

Tešíme sa na vašu účasť a dúfame, že vás bude SOITRONx inšpirovať a nabíjať energiou minimálne tak, ako nás jeho príprava :-).

bulb

 

V našich mysliach zarezonovalo motto z TEDxBratislava „Ako sme tomu porozumeli, jediným zmyslom ľudskej existencie je zapaľovať svetlo v temnotách obyčajného bytia.“ (Carl Gustav Jung). SOITRONx chceme organizovať práve v tomto duchu. Snažíme sa priblížiť vám iný uhol pohľadu na svet prostredníctvom originálneho projektu zameraného na nevšedné myšlienky, inšpiratívne príbehy a prekvapujúce informácie.

História podujatí TED a TEDx

13592282_711500602323752_2935690248820585373_nTED je nezisková organizácia oddaná podpore „myšlienok hodných šírenia“. Na konferenciu TED sú pozývaní poprední svetoví myslitelia a ľudia činu, aby predniesli svoju 6 až 18-minútovú reč. V roku 2009 TED uvoľnil formát TEDx v podobe voľnej licencie v duchu motta „myšlienky hodné šírenia” ako program miestnych, samostatne organizovaných podujatí, ktoré umožňujú ľuďom stretnúť sa a spoločne zažiť atmosféru pripomínajúcu konferencie TED. Podujatia TEDx sú kombináciou premietaných videí TEDTalks a živých vystúpení rečníkov, ktorých účelom je podnietiť intenzívne diskusie a nadviazať vzťahy v malej skupine. Tieto miestne, samoorganizované podujatia nesú značku TEDx, kde x = nezávisle organizované podujatie TED. Konferencia TED definuje všeobecný rámec pre program TEDx, ale jednotlivé podujatia TEDx sú organizované nezávislými organizátormi (organizátori musia splniť určité pravidlá a predpisy).