Rozšírená realita pomáha v Gotec Group optimalizovať výrobné procesy

Soitron nám bol počas tohto procesu cenným partnerom, poskytol nám odborné znalosti a riešenia na zvládnutie našich výziev. 

Daniel Walendy, Chief Information Officer  

Východisková situácia

Spoločnosť Gotec Group patrí medzi dynamické výrobné podniky so širokým portfóliom produktov, čo vyžaduje aj priebežnú rekonfiguráciu výrobných liniek. Kľúčovým prvkom vo výrobe je lepidlo (adhezívum), ktoré spája rôzne materiály. Hoci spoločnosť už v minulosti realizovala čiastočnú automatizáciu viacerých výrobných procesov, kľúčová oblasť nastavovania striekacích pištolí zostávala naďalej manuálna.

Spoločnosť preto čelila zásadnej výzve v podobe optimalizácie nastavovania striekacích pištolí vo výrobnom procese komponentov pre automobilový priemysel. Neefektívne hospodárenie s materiálom, prieťahy v nastavení výrobných zariadení a následné modifikácie už vyhotovených produktov predlžovali výrobný proces.

Náročnosť procesu spočíva v tom, že v priebehu jedného výrobného cyklu môže dôjsť k 3 až 4 zmenám, počas ktorých sa striekacie pištole opätovne nastavujú. Každá zmena si vyžaduje precízne nastavenie parametrov, ktoré priamo ovplyvňujú spotrebu materiálu. Zákazník sa v rámci tohto výrobného procesu stretával s nedostatkami pri zaškoľovaní operátorov vo výrobných závodoch na globálnej úrovni, kde výrazne rástli náklady na cestovanie expertov z Poľska medzi kontinentmi. Tradičné metódy školenia operátorov si vyžadovali prítomnosť týchto expertov v daných lokalitách.

Priebeh projektu

Naším riešením bolo nasadenie inovatívnej VR technológie RealWear Navigator 500. Ide o špeciálne VR okuliare. Sú navrhnuté tak, aby operátori mohli hands-free komunikovať s expertmi na diaľku, a to aj v náročných podmienkach výrobného prostredia.

Okuliare disponujú vysokou odolnosťou, ľahkým ovládaním pomocou hlasových príkazov a integrovanou kamerou, ktorá umožňuje prenos obrazu v reálnom čase. Vďaka tomu môžu experti z Poľska viesť školenia operátorov napríklad v Mexiku, Číne či na Slovensku bez nutnosti fyzickej prítomnosti. Pracovníci v závode si nasadia okuliare RealWear, zatiaľ čo experti na diaľku sledujú na počítači ich prácu a poskytujú im inštrukcie pomocou nákresov,

hlasových pokynov či zdieľania obrazovky cez softvér TeamViewer alebo cez MS Teams, ktoré sme integrovali do zariadení.

Táto kombinácia technológií umožnila okamžité zlepšenie práce operátorov bez nutnosti prerušenia výroby. V rámci Proof of Concept (Poc) sme nasadené riešenie otestovali, pričom sme overili jeho funkčnosť a efektívnosť v reálnom výrobnom prostredí. Následne sme na základe zistení navrhli ďalšie zlepšenia, ktoré by mohli zvýšiť produktivitu. V závere sme celý systém odovzdali zákazníkovi ako plne funkčné riešenie pripravené na ďalší rozvoj.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Spoločnosť Gotec Group je popredný svetový špecialista na povrchovú úpravu automobilových dielov a aplikáciu adhéznych látok na gumovo-kovové, či plastové časti. Je dôležitým partnerom pre medzinárodný automobilový priemysel. V súčasnosti má 17 pobočiek v 12 rôznych krajinách v Európe, Amerike a Ázii. Centrála sídli v nemeckom Wülfrathe.

Použité technológie

RealWear Navigator 500, TeamViewer, Microsoft Teams

Kybernetická ochrana v Elektrárni Chvaletice: OT a IT siete pod drobnohľadom bezpečnostného auditu

Kybernetická bezpečnosť je pre nás dlhodobou prioritou. Zohráva zásadnú úlohu pri zabezpečení spoľahlivej a bezpečnej prevádzky našej elektrárne. Vďaka profesionálnemu prístupu spoločnosti Soitron a jej technickým riešeniam, ako je Soitron Security Sensor, sme získali ďalší hĺbkový prehľad o našich OT a IT sieťach. Riešenia prispôsobené našim potrebám nám pomáhajú minimalizovať možné riziká spojené s výpadkami a zároveň posilňujú bezpečnosť energetického systému.  

Jiří Rokyta, Vedúci oddelenia „Péče o zařízení měření a regulace“ 

Východisková situácia

Elektráreň Chvaletice si uvedomuje kľúčový význam kybernetickej bezpečnosti pre svoje prevádzkové technológie (OT), ktoré sú základom jej kritickej infraštruktúry. Zároveň kladie dôraz aj na informačné technológie (IT), ktoré podporujú obchodné a administratívne procesy. OT sieť zabezpečuje riadenie a monitorovanie kľúčových procesov vo výrobe energie, zatiaľ čo IT siete podporujú celkový chod spoločnosti. Cielené riešenia v oblasti ochrany OT a IT systémov umožňujú elektrárni nielen zaistiť nepretržitú a spoľahlivú prevádzku, ale aj potvrdzujú jej zodpovedný prístup k plneniu regulačných záväzkov. Elektráreň preto v rámci rozvoja kybernetickej bezpečnosti svojich sietí hľadala riešenia, ktoré by jej pomohli túto oblasť zlepšiť. V tomto procese sme stáli po jej boku ako technologický a konzultačný partner.

Priebeh projektu

Zákazníkovi sme v prvom kroku odporučili zamerať sa na bezpečnostný audit. V rámci toho sme nasadili Soitron Security Sensor – technické riešenie, ktoré slúži na bezpečnostnú analýzu sieťovej prevádzky a súborov. Jedno fyzické zariadenie obsahuje viacero bezpečnostných produktov určených na detekciu pokročilých hrozieb, ako aj na získanie prehľadu o sieti. Produkty vždy prispôsobujeme na mieru zákazníkovi. Aj v tomto prípade sme skombinovali tie, ktoré boli vhodné na analýzu OT aj IT sietí – FlowMon, Nozomi Guardian, Cisco ICS CyberVision.

Security Sensor sme fyzicky umiestnili priamo v elektrárni. Po jeho nasadení prebiehalo monitorovanie a analýza sieťovej prevádzky v OT aj IT prostredí. Na základe zozbieraných dát naši skúsení technici vypracovali záverečnú správu, ktorá obsahovala zistenia, odporúčania aj ďalšie možnosti rozvoja. Vďaka auditu zákazník zistil, aké je jeho zabezpečenie voči možným bezpečnostným incidentom a ktoré technológie sú najvhodnejšie pre jeho OT aj IT prostredie.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Elektráreň Chvaletice patrí do energetickej skupiny Sev.en Česká energie a.s.. Vďaka strategickej polohe je energetickým srdcom východných Čiech a jedinou elektrárňou v regióne, ktorá má certifikáciu na vyrovnávanie výkyvov v sieti, obnovenie dodávok po rozpade siete aj tzv. ostrovnú prevádzku. Zabezpečuje stabilné dodávky elektrickej energie z domácich zdrojov. Štyri bloky vyrábajú elektrinu, ktorá pokrýva základnú spotrebu (24 hodín) aj spotrebu v špičkách (12 hodín) s dynamickým výkonom od 100 do 840 MW.

Použité technológie

FlowMon, Nozomi Guardian, Cisco ICS CyberVision

Prechod IT infraštruktúry do cloudového prostredia pre Gotec Group

Vybudovanie novej infraštruktúry s prístupom zameraným na cloud nám umožňuje rásť globálne ako spoločnosť a flexibilne reagovať na budúce potreby. Soitron nám bol počas tohto procesu cenným partnerom, poskytol nám odborné znalosti a riešenia na zvládnutie našich výziev. 

Daniel Walendy, Chief Information Officer  

VÝCHODISKOVÁ SITUÁCIA

Spoločnosť Gotec Group pôsobí celkovo v 12 krajinách, pričom každá z jej 17 pobočiek mala v minulosti svoju vlastnú IT politiku na nákup, správu a manažment infraštruktúry. Decentralizované fungovanie bolo však častokrát neefektívne, zdĺhavé a problematické. Hlavnou požiadavkou zákazníka sa tak stala centralizácia infraštruktúry a prístupu k firemnej IT stratégii. Ako najvhodnejšie riešenie sme nášmu zákazníkovi navrhli kompletnú migráciu IT prostredia do cloudu.

Zákazník na priamo oslovil našu pobočku v Poľsku ohľadom viacerých projektov, ktoré potreboval riešiť. Gotec Group hľadal spoľahlivého dodávateľa, ktorý dokáže zastrešiť viacero oblastí naraz a zároveň poskytuje aj IT poradenstvo. Vďaka širokému portfóliu našich služieb a riešení sme boli schopní tieto potreby naplniť a jednotlivé časti konzultovať. Zároveň máme veľmi podobné geografické pokrytie, čo taktiež prispelo k tomu, že si nás zákazník nakoniec vybral pre spoluprácu.

Z pohľadu infraštruktúry ide o jedného z prvých zákazníkov, ktorí migrujú do cloudu väčšinu svojej infraštruktúry.

PRIEBEH PROJEKTU

Migrácia do cloudového prostredia prebiehala v niekoľkých fázach. Ako pilotnú pobočku, ktorá mala prejsť kompletnou migráciou, vybral zákazník centrálu spoločnosti, ktorá sa nachádza v nemeckom meste Wülfrath. Ako ďalšia nasledovala pobočka v USA a v Číne.

Samotnej migrácii nemeckej centrály predchádzal audit interného IT prostredia, v rámci ktorého boli zosumarizované jednotlivé prvky infraštruktúry, procesy na zálohovanie, havarijný plán (disaster recovery), sieťová infraštruktúra, monitoring, aplikácie, databázy, bezpečnostné systémy a existujúce cloudové riešenia. Pokračovalo sa komplexnou analýzou zákazníckeho IT prostredia a jeho pripravenosti na prechod do cloudu.

Na základe zistených informácií bol vypracovaný dizajn riešenia a podrobný plán migrácie do AZURE cloudového prostredia. Po zabezpečení prípravnej fázy týkajúcej sa súčasne využívanej infraštruktúry sa pristúpilo k samotnej migrácii.

Veľmi podobný postup bol aplikovaný aj pri migrácii IT prostredí americkej pobočky. Zaujímavosťou projektu, ktorá sa týkala čínskej pobočky, bolo vytvorenie Microsoft Azure, ktoré je izolované od ostatnej infraštruktúry Microsoft Azure.

Všetky úkony prípravnej fázy, ako aj samotnej migrácie, boli vykonávané na diaľku.

Projekt migrácie IT prostredia do cloudu bol zaujímavý taktiež tým, že združoval know-how z viacerých našich odborných oddelení. Spoločným úsilím našich kolegov z oddelenia infraštruktúry (servery, Active Directory, synchronizácia lokálnych riešení do cloudu), bezpečnosti (Fortinet Firewall, VPN prístup, manažment prístupov), networkingu (segmentovanie celej infraštruktúry a komunikácia), outsourcingu a divízie „smart solution“ sme sa dopracovali k úspešnému výsledku a spokojnosti nášho klienta.

V rámci bezpečnostných riešení pre AZURE CLOUD sme zákazníkovi ponúkli aj možnosť klasifikovať a chrániť všetky dokumenty a e-maily prostredníctvom využívania štítkov na obsah. Okrem samotnej migrácie pomáhame spoločnosti Gotec Group aj pri vývoji ich vlastných ERP aplikácií.

VÝSLEDKY A PRÍNOSY

PROFIL ZÁKAZNÍKA

Spoločnosť Gotec Group je popredný svetový špecialista na povrchovú úpravu automobilových dielov a aplikáciu adhéznych látok na gumovo-kovové, či plastové časti. Je dôležitým partnerom pre medzinárodný automobilový priemysel. V súčasnosti má 17 pobočiek v 12 rôznych krajinách v Európe, Amerike a Ázii. Centrála sídli v nemeckom Wülfrathe.

POUŽITÉ TECHNOLÓGIE

IaaS Microsoft Azure
IaaS Microsoft Azure China
Fortinet Firewall v Microsoft Azure

Medzinárodnej strojárskej firme HD Hyundai Infracore Europe pribudla skladová hala so špičkovou sieťovou infraštruktúrou

Chcel by som sa poďakovať spoločnosti Soitron za skvelú, profesionálnu a najmä úspešnú spoluprácu v rámci projektu v Belgicku v meste Boom. V danej lokalite máme nový sklad, v ktorom bolo nutné vykonať mnoho rôznych prác, medzi ktoré patrilo zavedenie a sprevádzkovanie internej siete, návrh infraštruktúry či dodávka hardvéru. Komunikácia so Soitron IT odborníkmi bola profesionálna, rýchla a priateľská. Celý projekt mali dobre premyslený a pripravený. Všetku požadovanú prácu úspešne dokončili a boli ochotní pomôcť aj s vecami nad rámec ich povinností, čo si veľmi vážim. 

Milan Paták, IT Operation Specialist 

Východisková situácia

Európska pobočka HD Hyundai Infracore Europe s.r.o. zastrešovala výstavbu novej skladovej haly v Belgicku v meste Boom. V rámci projektu hľadala spoľahlivého IT partnera na dodanie sieťovej infraštruktúry. Vo výberovom konaní sa nám podarilo uspieť, vďaka čomu sme pomohli vybudovať halu na „zelenej lúke“. Zákazníkovi sme poskytli naše technologické aj konzultačné služby.

Priebeh projektu

Na začiatku projektu sme vypracovali dizajn a návrh sieťovej infraštruktúry. Keďže máme bohaté skúsenosti s obdobnými projektami, vedeli sme zákazníkovi odporučiť najoptimálnejšie inštalovanie switchov, prístupových bodov (AP) či kabeláže. Inštalačný plán zahŕňal veľmi podrobný popis rozmiestnenia komponentov v hale s veľkosťou približne 25 000 metrov štvorcových.

Na čo najlepšie pokrytie Wi-Fi signálu sme navrhli v skladových priestoroch nainštalovať AP so smerovými anténami, ktoré sa využívajú na špecifické účely pokrytia úzkych priestorov medzi vysokými regálmi. Štandardné AP sme odporučili do otvorených priestorov, ako sú kancelárie. Rovnako zodpovedne sme postupovali aj pri výbere switchov, ktoré pokryli 2 serverovne a celý sklad.

Integrovali sme aj ich automatizovaný skladový systém Kardex Shuttle do skladových priestorov cez sieťovú infraštruktúru. Vypracovali sme aj IP plán a segmentáciu siete podľa požiadaviek zákazníka. Zákazníkovi sme dodali nielen infraštruktúru, ale aj koncové zariadenia. Skladovú halu sme vybavili čítačkami čiarových kódov a kancelárie zasa notebookmi.

V rámci tohto medzinárodného projektu sme spolupracovali aj s ďalšími subdodávateľmi. Komunikovali sme s belgickou kabelážnou firmou, s telekomunikačnou spoločnosťou AT&T ako dodávateľom MPLS služby. V rámci konzultácií sme zákazníkovi pomohli aj s výberom riešenia od internetového poskytovateľa v Belgicku.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Spoločnosť HD Hyundai Infracore Europe s.r.o. je súčasťou globálnej strojárskej značky HD Hyundai Infracore. Materská spoločnosť sídli v Kórei. Za mnohé roky svojho pôsobenia si vybudovala silnú pozíciu vo všetkých obchodných oblastiach, v ktorých sa špecializuje. Ide napr. o výrobu stavebných zariadení, motorov, príslušenstva či úžitkových zariadení. Táto medzinárodná spoločnosť má sieť pobočiek a skladov po celom svete.

Použité technológie

Cisco technológia, server HPE, čítačky čiarových kódov Zebra, notebooky Dell

Výrobná fabrika Brovedani Slovakia získala novú infraštruktúru

Závod Brovedani Slovakia prechádza dôležitou digitálnou transformáciou, ktorá zahŕňa všetky výrobné procesy a celú štruktúru. Práve preto sme potrebovali aktualizovať našu infraštruktúru a začleňiť digitálne technológie do všetkých našich procesov, aby sme projekty implementovali bezpečne a so správnym výkonom. Soitron, ako náš profesionálny partner, nás prevádzal vo všetkých fázach projektu s vážnosťou a presnosťou. Vďaka SLA Gold má Soitron aj naďalej všetko pod kontrolou na dennej báze. 

Edoardo Mascherin, Lean Manufacturing & Industry 4.0 manager 

Východisková situácia

Spoločnosti Brovedani Slovakia sme pomohli vybudovať novú virtualizačnú infraštruktúru, ktorá zabezpečuje prevádzku všetkých systémov výrobnej fabriky. Keďže pôvodné systémy boli už zastaralé, ako po stránke hardvéru, tak aj softvéru, bolo nutné ich vymeniť za novšie riešenie. Modernizáciu priniesla kompletná výmena hardvérových aj softvérových komponentov virtualizačnej platformy.

Priebeh projektu

Počas presales fázy sme zákazníkovi predstavili navrhované riešenie a priblížili jeho výhody. Celý proces sprevádzali odborné konzultácie, v rámci ktorých sme krok po kroku prebrali kompletnú implementáciu. Hlavnou výzvou pre nás bola realizačná časť – dôležité komponenty nového riešenia mali po implementácii bežať na jednom z pôvodných serverov a zároveň bol tento server do poslednej chvíle používaný na prevádzku produkčných aplikácií.

Okrem toho sme nemohli ohroziť výrobu, ktorá prebiehala 24×7. Náš tím zrealizoval výmenu bez výpadkov. Súčasťou projektu bolo aj čiastočné rozšírenie sieťovej infraštruktúry. Na tento projekt nadväzoval hneď ďalší, a to zálohovanie nového virtuálneho prostredia.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Brovedani Slovakia s.r.o. patrí do skupiny Brovedani Group SpA so sídlom v Taliansku. Na Slovensku sa zaoberá masovou výrobou kovových mikrokomponentov pre automobilový priemysel. Je jedným z najvýznamnejších zamestnávateľov v okolí Galanty.

Použité technológie

Servery HPE ProLiant, virtualizačná platforma VMware vSphere, riešenie VSAN od VMware

Firewally Palo Alto Networks chránia IT a OT sieť vo výrobnej spoločnosti

Nasadenie nového riešenia prebehlo aj vďaka odbornosti a skúsenostiam našich technikov rýchlo, bez problémov a neovplyvnilo bežnú prevádzku výroby, ktorá je 24/7. 

Soitron tím 

Východisková situácia

Slovenská výrobná spoločnosť s 1 500 zamestnancami, ktorá je súčasťou medzinárodnej skupiny, hľadala vhodné firewallové riešenie. Pri výbere bolo podstatné to, aby spĺňalo množstvo next-gen funkcionalít. Pôvodné riešenie bolo totiž už zastaralé a nereflektovalo aktuálne požiadavky. Zákazník požadoval vizibilitu na úrovni aplikácií a vyššiu úroveň bezpečnosti.

Priebeh projektu

Nové technologické riešenie sme navrhli na báze firewallov od Palo Alto Networks. Zákazníkovi sme dodali momentálnu jednotku na trhu, čo sa týka bezpečnosti spojenej s firewallmi. Medzi hlavné požiadavky zákazníka patrilo aj to, aby IT a OT sieť (t.j. sieťové prostredie riadenia technologických prvkov priemyselnej výroby) mali oddelené firewally pre zabezpečenie vzájomného oddelenia týchto sietí.

Tým bolo možné dosiahnuť ešte vyššiu úroveň bezpečnosti voči prípadným kybernetickým hrozbám a mať odolnejšie prostredie voči prípadným výpadkom. Výzvou bolo vyhnúť sa možnému narušeniu výrobných procesov.

Výsledky a prínosy

Použité technológie

Firewall Palo Alto Networks

Remoska zahajuje revolúciu vo výrobe vďaka moderným IT systémom

Našou víziou bolo postaviť závod s prvotriednymi priemyselnými technológiami pre automatizáciu, ktorý bude zároveň plne digitalizovaný a silne zabezpečený – ako voči kybernetickým rizikám, tak aj proti prípadným technologickým výpadkom, ktoré by mohli narušiť kontinuitu výroby. 

Petr Vaněček, CEO a konateľ 

Východisková situácia

Tradičná česká značka Remoska potrebovala z dôvodu rozšírenia kapacít a udržania konkurencieschopnosti postaviť nový závod na zelenej lúke.
Predstavou vedenia podniku bolo využiť v novej fabrike najmodernejšie technológie pre priemyselnú automatizáciu, robotizáciu a digitalizáciu.
Remoska sa rozhodla vybrať výberovým konaním technologického partnera pre architektonický návrh, projektové riadenie a implementáciu informačných, komunikačných a softvérových technológií. Kľúčovou požiadavkou bolo taktiež silné zabezpečenie.

Priebeh projektu

Odborníci Soitronu navrhli modernú a bezpečnú technologickú architektúru tak, aby sa finančné náklady podarilo udržať na uzde – napríklad vďaka virtualizácií a využitiu existujúcich serverov, ale aj integráciou SaaS (Software as a Service) služieb ako Microsoft 365.

Digitalizácia zahŕňala vybudovanie sieťovej komunikačnej infraštruktúry, postavenie dátového centra on-premise s integráciou do cloudu, zavedenie energetického monitoringu (IoT), zabezpečenie proti kybernetickým incidentom, implementácia IP telefónie,koordinácia a integrácia systémov ako sú ERP, MES (Manufacturing Execution System), manažment skladu, dochádzky a pod.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Remoska s.r.o. je tradičný český výrobca kvalitného kuchynského riadu s viac ako 65-ročnou tradíciou. Svoju prvú misu na pečenie vyrobila už v roku 1957. Postupne sa výroba rozrástla o nové sady hrncov, panvíc, kuchynských doplnkov, nerezového riadu a elektrospotrebičov. Dnes je Remoska renomovaná značka, ktorá ponúka nové trendy moderného varenia. V Kopřivnici vybudovala nový výrobný závod so špičkovou technológiou. Vznikla tiež nová divízia spoločnosti – EFC Design, zaoberajúca sa OEM výrobou. V profesionálne vybavenom kulinárskom centre organizujú vlastné školy varenia.

Použité technológie

Cisco HyperFlex, Cisco UCS, HyperFlex Data Platform, Cisco ISE, VMware vSphere, Microsoft 365, Azure AD Premium, LoRaWAN

Logmanager zjednodušuje správu IT systémov a podporuje bezpečnosť v spoločnosti Inventec

Logmanager bol prvý produkt založený na SIEM, ktorý sme implementovali v našej spoločnosti. Vďaka Soitronu bola implementácia jednoduchá a priamo zameraná na každú požiadavku. Boli sme veľmi spokojní. 

Jiří Tomaštík, vedúci inžiniera IT siete 

Východisková situácia

Firma Inventec hľadala riešenie, ktoré by im pomohlo splniť požiadavky vyplývajúce zo Zákona o kybernetickej bezpečnosti (ZKB). Podarilo sa to vďaka produktu Logmanager, ktorý pomáha všetkým povinným subjektom predovšetkým s dodržiavaním povinností vyplývajúcich z požiadaviek ZKB.

Priebeh projektu

Na začiatku projektu prebehla konzultácia, v rámci ktorej sme so zákazníkom vyšpecifikovali zoznam zariadení, z ktorých sa budú zbierať logy. Ako ďalší krok sme tieto logy klasifikovali a pre zariadenia, ktoré neboli Logmanagerom natívne podporované, sme vytvorili parser (t.j. program, ktorý z celého logu vyberá zaujímavé časti a ukladá ich pod špecifickým názvom do databázy). Vďaka takto normalizovaným dátam sme vedeli vytvoriť pohľady na zaujímavé logy. Pre špecifické situácie, ktoré by mohli nastať, sme na mieru vytvorili e-mailové upozornenia.

Vďaka tejto platforme je možné zistiť problémy alebo zraniteľnosti v sieti a reagovať na ne oveľa skôr. Notifikácie zasa môžu upozorniť na to, že sa niekto neoprávnene snaží prihlásiť do kľúčového servera.

Produkt Logmanager sme zákazníkovi nasadili do dvoch datacentier. Projekt pokračuje nasadením ďalšieho kusu do OT prostredia, kde sa bude zameriavať na zber dát z výroby.

Výsledky a prínosy

Profil zákazníka

Inventec (Czech) s. r. o. je súčasťou Inventec Corporation so sídlom v Taiwane. Inventec Corporation sa zaoberá výrobou a vývojom produktov elektroniky a informačných technológií. Spoločnosť má výrobné areály a inovačné centrá vo viacerých štátoch. Prevádzka v Českej republike sa venuje výrobe počítačových serverov.

Použité technológie

Logmanager bol vyvinutý ako systém na centralizovanú správu logov, poskytujúci jednoduché zobrazenie všetkých strojovo generovaných dát v organizácii. V prvom kroku Logmanager zhromažďuje, unifikuje a dlhodobo uchováva protokoly udalostí a záznamy o udalostiach z aktívnych sieťových prvkov, bezpečnostných zariadení, operačných systémov a aplikačného softvéru. Následne v takmer reálnom čase ukladá zhromaždené dáta do dobre definovanej výkonnej databázy, ku ktorej môžu IT bezpečnostní špecialisti pristupovať prostredníctvom preddefinovaných riadiacich panelov a štruktúrovaného i fulltextového vyhľadávania s grafickým zobrazením výsledkov. Logmanager taktiež poskytuje základné SIEM funkcie, ako sú upozornenia s limitmi a jednoduché korelácie.

Priemyselné IoT riešenie umožňuje spoločnosti LINET predchádzať haváriám a odstaveniu výroby

Požiadavky

  • Zabránenie odstaveniu výroby a poškodeniu otryskávacieho stroja
  • Predchádzať zasypávaniu otryskávacieho stroja abrazívom
  • Ušetrenie servisných nákladov
  • Predĺženie životnosti a zachovanie investícií do výrobných strojov
  • Vytvorenie jednoduchého, ale plne funkčného systému pre vypínanie stroja pri indikácií poruchy

RIEŠENIE

  • Nasadenie senzorov na hriadele a ložiská pre meranie teploty a otáčok
  • Dizajn a nasadenie analytického softvéru
  • Konfigurácia vypínacej sekvencie stroja

Výsledky

Nová centrála sa bez špičkovej sieťovej konektivity nezaobíde

Požiadavky

  • Navrhnúť a zaviesť sieťovú LAN infraštruktúru v novobudovanej centrále výrobcu kompaktných stavebných strojov Doosan Bobcat.
  • Prepojiť centrálu s existujúcimi budovami.
  • Vybudovať Wi-Fi konektivitu pre celý areál.
  • Vybaviť 26 konferenčné miestnosti a auditórium v novej centrále špičkovou audio-video technikou a rezervačným systémom.

RIEŠENIE

  • Prepojenie novej centrály 10 GB optickými trasami.
  • Návrh a implementácia LAN infraštruktúry postavenej na technológiách Cisco so 720 gigabitovými portami s podporou PoE.
  • Pokrytie budovy aj celého areálu Wi-Fi signálom.
  • Nasadenie softvéru Cisco Prime Infrastructure pre efektívnejší manažment infraštruktúry.

Výsledky a prínosy

Ako internet vecí pomáha farmárom farmárčiť?

IoT na farme

Požiadavky

  • Odhalenie príčin vysokých nákladov na chladenie mlieka
  • Zistenie koľko reálne stojí výroba a kde by mohlo družstvo ušetriť
  • Úspora prevádzkových nákladov, ktoré sa premietajú do ceny 1l mlieka alebo 1 kg mäsa

Riešenie

  • IoT riešenie na efektívne riadenie produkcie
  • Senzory na optimalizovanie spotreby elektrickej energie
  • Nasadenie senzorov – bez potreby budovania novej kabeláže
  • Zber, monitoring a vyhodnocovanie dát

Výsledky a prínosy

Múdre vozíky v priemysle potrebujú spoľahlivú komunikačnú sieť

požiadavky

  • Výmena existujúceho staršieho komunikačného systému pre automatický sklad hotovej výroby inovatívnejšou technológiou.
  • Eliminácia prestojov vo výrobnom procese.
  • Zvýšenie dostupnosti a stability systému pre transport paliet.
  • Dodržanie najvyšších kvalitatívnych a bezpečnostných kritérií.
  • Zefektívnenie a zjednodušenie problematickej údržby vozíkov.

Riešenie

  • Návrh nového komunikačného systému postaveného na WiFi riešení.
  • Zmena komunikačného protokolu z ProfiBus na ProfiNet.
  • Bezpečnostný a šifrovací protokol.
  • PRP (Parallel Redundancy Protocol) vo wireless prostredí.
  • Wireless Access Pointy integrovateľné do existujúceho wireless prostredia.
  • Sieťové komponenty Cisco pre priemyselné prostredie.

výsledky a prínosy